Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Szybko strzelone bramki i zwycięstwo. Punkty zostają w drużynie znad Jeziora Solińskiego [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
50
zdjęć

Krystian Wójtowicz - strzelec dwóch bramek. | foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook
Sport Nelson Polańczyk dopisał do swojego konta jedenasty już w tym sezonie komplet punktów. Podopieczni trenera Rafała Dziekana pokonali na własnym terenie ekipą Gimballu-u Tarnawa 2:0. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Krystian Wójtowicz.

Nelson Polańczyk – Gimball Tarnawa 2:0 (2:0)

1:0 Krystian Wójtowicz 23’

2:0 Krystian Wójtowicz 25’

Znakomita passa ekipy znad Jeziora Solińskiego trwa. Nelson Polańczyk, plasujący się obecnie na pierwszym miejscu w krośnieńskiej klasie B dotychczasowe spotkania i ich rezultaty może zdecydowanie uznać za udane. Na przestrzeni piętnastu spotkań zespół zanotował na swoim koncie 35 punktów, co przełożyło się na 11 wygranych, 2 remisy oraz 2 porażki. Po raz ostatni podopieczni trenera Rafała Dziekana schodzili z boiska pokonani 10 września 2023 roku przegrywając 1:3 z LKS-em Czaszyn. Później odnotowywali już same sukcesy dwukrotnie remisując (Lotniarz Bezmiechowa 1:1, MKS Osława Zagórz 3:3) i ośmiokrotnie wygrywając (Otryt Lutowiska 2:1, Juventus Poraż 3:0, Zalew Myczkowce 2:1, MTS San Mrzygłód 2:0, SKS Pogórze Srogów Górny 6:0, Gabry Łukowe 10:1, MKS SMS Bieszczady Lotnik Ustrzyki Dolne 2:1). W spotkaniu rozgrywanym w 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Nelson wygrał ponownie, tym razem z Gimball-em Tarnawa.

Dwa szybkie trafienia i komplet punktów

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się lepiej dla ekipy przyjezdnych. Od pierwszej minuty narzucili oni swój styl gry i mocno „przycisnęli” rywala, czego rezultatem mogła być bramka już w 6. minucie, jednak piłka uderzona przez napastnika Tarnawy poleciała ponad poprzeczką. Chwilę później Gimball ponownie stanął przed szansą na gola, jednak i tym razem zabrakło skuteczności. Mimo lekkiej przewagi, piłkarze Nelsona Polańczyk przeprowadzili w 12. minucie składną akcję, a dodatkowo błąd bramkarza spowodował, że zdołali oni umieścić piłkę w siatce, jednak sędzia liniowy Krzysztof Szul wskazał na spalony. Do 20 minuty goście prowadzili grę, ale później nieco się pogubili i każda wyprowadzana przez nich akcja kończyła się niepowodzeniem. Nelsonowi nie brakowało zaangażowania i zawzięcia. Taka postawa została wynagrodzona dwiema bramkami Krystiana Wójtowicza, odpowiednio w 23 i 25 minucie meczu.

Gospodarze dostali „wiatru w żagle” i następnie jeszcze kilkukrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką golkipera Gimball-u Tarnawa, ale nie przyniosło to kolejnego gola.

Po zmianie stron, w obu ekipach można było zauważyć nieco więcej agresji i intensywności w grze. Podopieczni Rafała Dziekana chcieli utrzymać wynik dający im komplet punktów, z kolei drużyna prowadzona przez Andrzeja Kotowskiego poprzez strzały zarówno z dalszej, jak i bliższej odległości starała się znaleźć drogę do bramki strzeżonej przez Amadeusza Słotwińskiego. Wszystkie z sytuacji kończyły się brakiem celnego uderzenia albo dobrymi interwencjami bramkarza. Pomimo akcji jednej i drugiej drużyny nikt nie posłał już futbolówki za linię bramkową.

W następnej kolejce Nelson Polańczyk uda się do Czaszyna, gdzie zagra z miejscowym LKS-em, z kolei Gimball Tarnawa na własnym boisku podejmie MKS SMS Bieszczady Lotnik Ustrzyki Dolne.

Tabela najlepszych strzelców: Nelson Polańczyk